Home YKS Denemeleri YKS Denemeleri Barış Yayınları YKS Denemesi
Barış Yayınları YKS Denemesi 7

Barış Yayınları YKS Denemesi

YKS Deneme Sınavı, Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) hazırlanan öğrencilerin sınav performansını değerlendirmek ve sınav deneyimi kazanmak amacıyla tasarlanmış bir testtir. YKS, Türkiye’de üniversiteye giriş için yapılan önemli bir sınavdır ve Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) olmak üzere üç bölümden oluşur.

YKS deneme sınavları, gerçek YKS sınavına benzer bir format ve zorluk seviyesine sahip sorular içerir. Bu deneme sınavları, öğrencilere aşağıdaki faydaları sağlar:

Sınav Deneyimi: Gerçek sınav koşullarında bir deneme yapma fırsatı sunar. Sınav süresi, soru sayısı ve sınav salonu gibi faktörler, gerçek sınavı taklit eder.
Performans Değerlendirmesi: Öğrenciler, deneme sınavlarını çözerek hangi konularda eksiklikleri olduğunu ve nerede daha fazla çalışmaları gerektiğini değerlendirebilirler.
Sınav Stresini Azaltma: YKS Deneme Sınavları, gerçek sınav stresini azaltmaya yardımcı olabilir. Öğrenciler sınav deneyimini yaşayarak sınav günü daha hazır hissedebilirler.
Zaman Yönetimi: Deneme sınavları, zaman yönetimi becerilerini geliştirmek için iyi bir fırsat sunar. Her bölüm için ne kadar süre harcamaları gerektiğini öğrenmelerine yardımcı olabilir.

TYT Soru Dağılımları
YKS sınavının birinci oturumu olan TYT testi için adaylara 120 soru sorulacak ve 165 Dakika süre verilecektir. TYT testindeki soru dağılımları: 40 Türkçe, 40 Matematik, 20 Sosyal Bilimler ve 20 Fen Bilgisi şeklinde olacaktır. Soru dağılımlarının yanı sıra adayların merak ettiği diğer bir konu ise TYT baraj puanıdır. Burada adayın Önlisans tercihi yapabilmesi için en az 150 puan alması gerekmektedir. Bir sonraki oturum olan AYT testine girebilmek için ise en az 180 puan alması gerekiyor.

AYT Soru Dağılımı
İkinci oturum olan AYT testi için adaylara 160 soru sorulup 180 dakika süre verilecektir. AYT testindeki soru dağılımı ise: Türk Edebiyatı ve Sosyal Bilimler 1 Testinden 40, Matematik 40, Sosyal Bilimler 2 testinden 40 ve Fen Bilimleri testinden 40 soru şeklinde olacaktır. Lisans tercihi yapabilmeleri için en az 180 puan almaları gerekmektedir. Fakat öğrenci arkadaşlarımızın burada dikkat etmesi gereken en önemli noktalardan biri ne kadar çok yüksek puan alınırsa istediği bölüme yerleşme şansının artacağıdır. Yani sınava hazırlanan adayın yapabildiğinin en iyisini yapıp alabildiği en yüksek puanı alması kendisi açısından oldukça önemlidir.

YTD Soru Dağılımı
YKS sınavının 3. ve son oturumu olan YDT testi için adaylara 80 soru sorulup 120 dakika süre verilecektir. YDT testi için adaylara İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça ve Rusça dillerinin her birinin ayrı ayrı yer aldığı soru kitapçığı dağıtılacaktır. Aday burada başvuruda bulunduğu zaman seçmiş olduğu yabancı dilden sorumlu olacaktır.

The event is finished.

Gün

22 - 26 Kas 2023
Expired!

Süre

Tüm Gün

ETİKETLER

TYT Denemesi,
Üniversite sınavı denemesi,
YKS Denemesi

Yer

Türkiye Geneli
Category
Barış Yayınları

Uygulayıcı

Barış Yayınları
Website
https://www.barisyayincilik.com/

Next Event

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir