Özdebir YKS Denemesi 3

TYT Soru Dağılımları

YKS sınavının birinci oturumu olan TYT testi için adaylara 120 soru sorulacak ve 135 Dakika süre verilecektir. TYT testindeki soru dağılımları: 40 Türkçe, 40 Matematik, 20 Sosyal Bilimler ve 20 Fen Bilgisi şeklinde olacaktır. Soru dağılımlarının yanı sıra adayların merak ettiği diğer bir konu ise TYT baraj puanıdır. Burada adayın Önlisans tercihi yapabilmesi için en az 150 puan alması gerekmektedir. Bir sonraki oturum olan AYT testine girebilmek için ise en az 180 puan alması gerekiyor.

AYT Soru Dağılımı

İkinci oturum olan AYT testi için adaylara 160 soru sorulup 180 dakika süre verilecektir. AYT testindeki soru dağılımı ise: Türk Edebiyatı ve Sosyal Bilimler 1 Testinden 40, Matematik 40, Sosyal Bilimler 2 testinden 40 ve Fen Bilimleri testinden 40 soru şeklinde olacaktır. Lisans tercihi yapabilmeleri için en az 180 puan almaları gerekmektedir. Fakat öğrenci arkadaşlarımızın burada dikkat etmesi gereken en önemli noktalardan biri ne kadar çok yüksek puan alınırsa istediği bölüme yerleşme şansının artacağıdır. Yani sınava hazırlanan adayın yapabildiğinin en iyisini yapıp alabildiği en yüksek puanı alması kendisi açısından oldukça önemlidir.

YTD Soru Dağılımı

YKS sınavının 3. ve son oturumu olan YDT testi için adaylara 80 soru sorulup 120 dakika süre verilecektir. YDT testi için adaylara İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça ve Rusça dillerinin her birinin ayrı ayrı yer aldığı soru kitapçığı dağıtılacaktır. Aday burada başvuruda bulunduğu zaman seçmiş olduğu yabancı dilden sorumlu olacaktır.
———–

AÇIKLAMALAR
1. Bu sınavlar, resmi-özel liselerde ve kurs merkezlerinde öğrencilerin gelişim süreçlerini izlemek ve sınav deneyimi kazandırmak amacıyla öğretim programlarına uygun olarak hazırlanmaktadır.
2. Sınavların içeriği ve sınav takvimi web sitemizde görülebilir.
3. Siparişler www.ozdebir.org.tr sayfamızda iletişim bilgileri bulunan bayilerimiz aracılığı ile veya aynı sayfada “Online İşlem Merkezi” üzerinden verilebilir.
4. Sınav siparişleri, uygulama tarihinden bir hafta öncesine kadar verilebilir. Gönderiler sınav tarihinden 2-3 gün öncesinde kurumlara ulaştırılır.
5. Sınavlar, ücretleri ödendikten sonra gönderilir.
6. Sınav uygulayan kurumlar isterlerse optik cevap kâğıtlarını kendileri okuyup sınav değerlendirme sistemine yükleyerek sonuçlarını anında görebilirler. Tüm sınavlar Türkiye
Genelinde değerlendirilir.
7. Türkiye Geneli LGS ve YKS Deneme Sınavlarının çözümleri sınav uygulama tarihinden bir hafta sonra web sitemizde yayınlanacaktır.
8. Sınavlarımız ve çözümleri kişi veya kurumlarca sosyal medyada paylaşılamaz.
Paylaşanlar hakkında “Telif Hakları Yasası”na muhalefetten yasal işlem başlatılır.
9. Türkiye Geneli Deneme Sınavları tüm yurtta eş zamanlı olarak uygulanır. Sınavları erken uygulayan kurumlar genel değerlendirmeye alınmaz
10. Online Deneme Sınav Takvimimiz web sitemizde yayınlanacaktır.

The event is finished.

Tarih

13 - 16 Oca 2023
Expired!

Zaman

08:00 - 18:00

Daha Fazla Bilgi

Daha Fazla Oku

Etiketler

TYT Denemesi,
Üniversite sınavı denemesi,
YKS Denemesi

Yer

Türkiye Geneli
Kategori
Özdebir Yayınları

Uygulayıcı

Özdebir Yayınları
Telefon
(0312) 473 00 28
E-Posta
[email protected]
Web sitesi
http://www.ozdebir.org.tr/

ÖZDEBİR Yayınları YKS deneme sınavları.

Daha Fazla Oku

Next Event

Görüşleriniz Önemlidir