Home YKS Denemeleri YKS Denemeleri Sonuç Yayınları TYT-AYT Denemesi 7

Sonuç Yayınları TYT-AYT Denemesi 7

TYT Soru Dağılımları

YKS sınavının birinci oturumu olan TYT testi için adaylara 120 soru sorulacak ve 135 Dakika süre verilecektir. TYT testindeki soru dağılımları: 40 Türkçe, 40 Matematik, 20 Sosyal Bilimler ve 20 Fen Bilgisi şeklinde olacaktır. Soru dağılımlarının yanı sıra adayların merak ettiği diğer bir konu ise TYT baraj puanıdır. Burada adayın Önlisans tercihi yapabilmesi için en az 150 puan alması gerekmektedir. Bir sonraki oturum olan AYT testine girebilmek için ise en az 180 puan alması gerekiyor.

AYT Soru Dağılımı

İkinci oturum olan AYT testi için adaylara 160 soru sorulup 180 dakika süre verilecektir. AYT testindeki soru dağılımı ise: Türk Edebiyatı ve Sosyal Bilimler 1 Testinden 40, Matematik 40, Sosyal Bilimler 2 testinden 40 ve Fen Bilimleri testinden 40 soru şeklinde olacaktır. Lisans tercihi yapabilmeleri için en az 180 puan almaları gerekmektedir. Fakat öğrenci arkadaşlarımızın burada dikkat etmesi gereken en önemli noktalardan biri ne kadar çok yüksek puan alınırsa istediği bölüme yerleşme şansının artacağıdır. Yani sınava hazırlanan adayın yapabildiğinin en iyisini yapıp alabildiği en yüksek puanı alması kendisi açısından oldukça önemlidir.

YDT Soru Dağılımı

YKS sınavının 3. ve son oturumu olan YDT testi için adaylara 80 soru sorulup 120 dakika süre verilecektir. YDT testi için adaylara İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça ve Rusça dillerinin her birinin ayrı ayrı yer aldığı soru kitapçığı dağıtılacaktır. Aday burada başvuruda bulunduğu zaman seçmiş olduğu yabancı dilden sorumlu olacaktır.

The event is finished.

Gün

28 - 29 Nis 2023
Expired!

Süre

Tüm Gün

ETİKETLER

TYT Denemesi,
Üniversite sınavı denemesi,
YKS Denemesi

Yer

Türkiye Geneli
Category
Sonuç Yayınları

Uygulayıcı

Sonuç Yayınları
Phone
0 [ 312 ] 229 02 81
Email
http://www.sonucdijital.com/?a=signup
Website
http://www.sonucdijital.com/

Sonuç Yayınları YKS, TYT, AYT deneme sınavları

Next Event

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir