Sol Ayağım Romanı Soruları

Sol Ayağım, beyin felci geçiren İrlandalı yazar, ressam ve şair Christy Brown’un 1954’te kaleme aldığı otobiyografisidir.

Ateşten Gömlek Romanı Soruları

ATEŞTEN GÖMLEK 1. Romanda yaşanan olaylar tarihin hangi döneminde geçmektedir? A) Tanzimat Dönemi B) Milli Mücadele Dönemi C) Cumhuriyet Dönemi D) II. Dünya Savaşı Dönemi E) Osmanlının Kuruluş Dönemi 2. Aşağıdakilerden hangisi romanla ilgili bir özellik değildir? A) Kurtuluş Savaşı’nı işleyen ilk ve en önemli romandır. B) Yazıldığı dönemden günümüze kadar büyük bir ilgiyle okunmuştur. C) Türk insanının tek vücut…

Aşk-ı Memnu Romanı Test Soruları

Aşk-ı Memnu (günümüz Türkçesi: Yasak Aşk), Halid Ziya Uşaklıgil’in realist-naturalist bir romanıdır. İlk olarak 1899-1900 yıllarında Servet-i Fünûn dergisinde tefrika edildikten sonra 1901’de kitap olarak yayımlanmıştır.  

Araba Sevdası Romanı Kitap Soruları

Araba Sevdası, Recaizade Mahmud Ekrem’in 1896 yılında Servet-i Fünûn mecmuasında resimli olarak tefrika edilen sonra 1897’de kitap halinde yayımlanan romanıdır. Eser Türk edebiyatında ilk realist roman örneği olarak kabul edilmektedir.   ARABA SEVDASI SORULAR 1. “Araba Sevdası” romanı hangi edebiyat dönemimize aittir? a) Servet-i Fünun Edebiyatı b) Tanzimat Edebiyatı  c) Fecr-i Ati Edebiyatı d) Milli Edebiyat e) Cumhuriyet Dönemi 2….