Neden Kim Ki?

YKS Edebiyat testi çözerken, konu çalışırken takıldığın sorularda yazar adını gir eserlerini gör, eser adı gir yazarını ve türünü gör, kahraman adını gir hangi eserlerde olduğunu gör, aradığın yazarın hayatını, edebi kişiliği, eser özetini öğren. Ayrıca incelediğin romanın hangi yıl üniversite sınavında doğru veya yanlış şıkta sorulduğunu gör!

İçerik

KİM Kİ’de yer alan eserler, toplam 78 türde sınıflandırılmış olup her birinin yanında hangi tür eser olduğu belirtilmiştir.

Farklılık

KİM Kİ’de üniversite sınavlarında 2006 - 2021 yılları arasında çıkmış bütün eserlerin bilgisi mevcuttur. Eserlerin özet kısmında, o eserin hangi yıl sınavda doğru veya yanlış şık olarak geldiğinin bilgisine yer verilmiştir.

Özellikler

Uygulamada bir yazarın kullandığı mahlasları veya mahlasın hangi yazara ait olduğu sorgusu yapılabilmektedir. Türk ve dünya edebiyatında yazarların benimsedikleri edebî akımlar veya aranan edebî akımı benimseyen sanatçıların bilgisine ulaşılabilmektedir.

YKS'ye Hazırlıkta Hızlan!

KİM Kİ, soru bankalarında, testlerde vb. noktalarda karşılaştığınız bir eserin sanatçı ve tür sorgusunu yapabilmeniz için tasarlanmıştır ve sizlerin zamanlarınızı verimli kullanmanızı sağlayıp dakikalarca kitap, defter karıştırmanızın önüne geçilmesi amaçlanmıştır.

Akıllı Sıralama

Aranan kelimenin yer aldığı eserler YKS'de önem sıralasına göre gösterilir. En çok sorulan eserler ilk sırada yer alır.

Müfredat Uyumlu

KİM Kİ’de, Lise müfredatında yer alan ve sınavda çıkma ihtimali yüksek olan sanatçıların edebi kişiliklerine ve eserlerine ayrıntılı olarak yer verilmiştir.

Hızlı Arama

Vakit kaybetmedeni konu anlatımı karıştırmadan istenilen sonuca ulaşılabilir.

Hızlı Arama

Sanatçının fotoğrafına veya eserin kapak fotoğrafına ulaşılabilir.

Detaylı Arama

İsimlerin hangi eserlerde kahraman olarak geçtiklerini bulma

Mahlas sorgulama özelliği

  • Eserlerin şahıs kadrosundan sorgulama
  • Sanatçının hangi mahlasları kullandığını sorgulama
  • Mahlasın kime ait olduğunu sorgulama

Yazar Bilgileri & Eser Özetleri

KİM Kİ içeriğinde 20.000’den fazla eser, 1000’den fazla özet, 500’den fazla sanatçının edebi kişiliği bilgisi mevcuttur.

Uygulamada toplam 7000’den fazla sanatçının eserlerine yer verilmiştir.

Birden Fazla Özelliği ile Her Zaman Yanınızda

KİM Kİ, AYT Edebiyat ve ÖABT/TDE sınavına hazırlanan arkadaşların ihtiyaçları ve Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenlerinin meslek hayatlarında kolaylık olması için hazırlanmıştır.

Bugün Kim Ki Uygulamanızı Ücretsiz İndirin!

Siz de sınava hazırlık döneminde hızlanın!

İletişime Geçin!

Bu bağlantıdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.