Home YKS Denemeleri YKS Denemeleri Armada Yayınları YKS Denemesi

Armada Yayınları YKS Denemesi

TYT Soru Dağılımları

YKS sınavının birinci oturumu olan TYT testi için adaylara 120 soru sorulacak ve 165 Dakika süre verilecektir. TYT testindeki soru dağılımları: 40 Türkçe, 40 Matematik, 20 Sosyal Bilimler ve 20 Fen Bilgisi şeklinde olacaktır. Soru dağılımlarının yanı sıra adayların merak ettiği diğer bir konu ise TYT baraj puanıdır. Burada adayın Önlisans tercihi yapabilmesi için en az 150 puan alması gerekmektedir. Bir sonraki oturum olan AYT testine girebilmek için ise en az 180 puan alması gerekiyor.

AYT Soru Dağılımı

İkinci oturum olan AYT testi için adaylara 160 soru sorulup 180 dakika süre verilecektir. AYT testindeki soru dağılımı ise: Türk Edebiyatı ve Sosyal Bilimler 1 Testinden 40, Matematik 40, Sosyal Bilimler 2 testinden 40 ve Fen Bilimleri testinden 40 soru şeklinde olacaktır. Lisans tercihi yapabilmeleri için en az 180 puan almaları gerekmektedir. Fakat öğrenci arkadaşlarımızın burada dikkat etmesi gereken en önemli noktalardan biri ne kadar çok yüksek puan alınırsa istediği bölüme yerleşme şansının artacağıdır. Yani sınava hazırlanan adayın yapabildiğinin en iyisini yapıp alabildiği en yüksek puanı alması kendisi açısından oldukça önemlidir.

YDT Soru Dağılımı

YKS sınavının 3. ve son oturumu olan YDT testi için adaylara 80 soru sorulup 120 dakika süre verilecektir. YDT testi için adaylara İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça ve Rusça dillerinin her birinin ayrı ayrı yer aldığı soru kitapçığı dağıtılacaktır. Aday burada başvuruda bulunduğu zaman seçmiş olduğu yabancı dilden sorumlu olacaktır.

Yayınevi Açıklaması

Önceki yıllarda ÖSYM sınavlarında çıkmış soruların kapsam geçerliliğine göre hazırlanan deneme sınavlarımız 6’şar tanedir. Denemelerimizden TYT’ye ait olanların tamamı tüm konuları kapsarken, AYT’ye ait olanlardan 1, 2 ve 3. denemeler uygulanacağı tarihe kadar işlenen konuları; 4, 5 ve 6. denemeler ise tüm konuları kapsamaktadır.
➥ Türkiye geneli TYT ve AYT deneme sınavlarımız tüm konuları kapsamaktadır.
➥ Her sınav için kazanımlarıyla birlikte A ve B kitapçıkları oluşturularak hazırlanacak olan bu denemeler tüm Türkiye’de aynı anda on
binlerce öğrenciye ulaşmakta ve öğrencilere YKS’den önce ciddi bir hazırlık süreci yaşatmaktadır

Gün

16 Mar 2024

Süre

Tüm Gün

ETİKETLER

TYT Denemesi,
Üniversite sınavı denemesi,
YKS Denemesi

Yer

Türkiye Geneli
Category
Armada Yayınları

Uygulayıcı

Armada Yayınları
Phone
(0 312 433 37 57
Email
bilgi@armadayayinlari.com
Website
https://www.armadayayinlari.com/

Next Event

Görüşleriniz Önemlidir