Home YKS Denemeleri YKS Denemeleri Ekstrem Yayınları Gama TYT-AYT Deneme Sınavı

Ekstrem Yayınları Gama TYT-AYT Deneme Sınavı

TYT Soru Dağılımları
YKS sınavının birinci oturumu olan TYT testi için adaylara 120 soru sorulacak ve 165 Dakika süre verilecektir. TYT testindeki soru dağılımları: 40 Türkçe, 40 Matematik, 20 Sosyal Bilimler ve 20 Fen Bilgisi şeklinde olacaktır. Soru dağılımlarının yanı sıra adayların merak ettiği diğer bir konu ise TYT baraj puanıdır. Burada adayın Önlisans tercihi yapabilmesi için en az 150 puan alması gerekmektedir. Bir sonraki oturum olan AYT testine girebilmek için ise en az 180 puan alması gerekiyor.

AYT Soru Dağılımı
İkinci oturum olan AYT testi için adaylara 160 soru sorulup 180 dakika süre verilecektir. AYT testindeki soru dağılımı ise: Türk Edebiyatı ve Sosyal Bilimler 1 Testinden 40, Matematik 40, Sosyal Bilimler 2 testinden 40 ve Fen Bilimleri testinden 40 soru şeklinde olacaktır. Lisans tercihi yapabilmeleri için en az 180 puan almaları gerekmektedir. Fakat öğrenci arkadaşlarımızın burada dikkat etmesi gereken en önemli noktalardan biri ne kadar çok yüksek puan alınırsa istediği bölüme yerleşme şansının artacağıdır. Yani sınava hazırlanan adayın yapabildiğinin en iyisini yapıp alabildiği en yüksek puanı alması kendisi açısından oldukça önemlidir.

YTD Soru Dağılımı
YKS sınavının 3. ve son oturumu olan YDT testi için adaylara 80 soru sorulup 120 dakika süre verilecektir. YDT testi için adaylara İngilizce, Almanca, Fransızca, Arapça ve Rusça dillerinin her birinin ayrı ayrı yer aldığı soru kitapçığı dağıtılacaktır. Aday burada başvuruda bulunduğu zaman seçmiş olduğu yabancı dilden sorumlu olacaktır.

Sınavlarımızı  Uygulamak İsteyen Kurumlar;

  • Bayimiz olan il ve ilçelerde bayiler ( Bayi Listesi İNDİR.) aracılığı ile
  • Bayimiz olmayan yerlerde ise 0850 557 24 25  hattımızdan siparişlerini verebilirler.

Sınav sonuçlarına;

  • Kurum Yöneticileri, Kurum kodu veya Kurum İsmi ve şifreleri ile
  • Öğrenciler, kodladıkları T.C. Kimlik Numarası, Öğrenci Numarası veya Telefon Numarası ile “Sınav Sonuçları” denemesonuc.comadresinden ulaşabilirler..
  • Kurumlar: denemesonuc.comadresinden Kurum Sınıf, Kurum Şube, Kurum Sınav Geneli, Kurum-Sınav Karşılaştırma, Kurum İl-İlçe raporlarını alabilmektedir.

Sınav değerlendirme FMT DOSYALARI İNDİR.

  • Sınav Sonuçları Yardım Videoları
  • Kurum sınav sonuç alma videosu İçin   TIKLAYINIZ
  • Öğrenci sınav sonuç alma Videosu için TIKLAYINIZ
  • TYT 2. Sınav ÖrnekİNCELE  2018
  • AYT 2. Sınav Örnek İNCELE2018

The event is finished.

Gün

25 Nis 2024
Expired!

Süre

Tüm Gün

ETİKETLER

TYT Denemesi

Yer

Türkiye Geneli
Category
Ekstrem Yayınları

Uygulayıcı

Ekstrem Yayınları
Website
https://www.ekstremyayinlari.com/

Next Event

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir