Home YKS Denemeleri YKS Denemeleri Okan Üniversitesi Online AYT Deneme Sınavı
Okan Üniversitesi Online AYT Deneme Sınavı 7

Okan Üniversitesi Online AYT Deneme Sınavı

Okan Üniversitesi Online AYT Denemesi 1

TYT Soru Dağılımları

YKS sınavının birinci oturumu olan TYT testi için adaylara 120 soru sorulacak ve 135 Dakika süre verilecektir. TYT testindeki soru dağılımları: 40 Türkçe, 40 Matematik, 20 Sosyal Bilimler ve 20 Fen Bilgisi şeklinde olacaktır. Soru dağılımlarının yanı sıra adayların merak ettiği diğer bir konu ise TYT baraj puanıdır. Burada adayın Önlisans tercihi yapabilmesi için en az 150 puan alması gerekmektedir. Bir sonraki oturum olan AYT testine girebilmek için ise en az 180 puan alması gerekiyor.

AYT Soru Dağılımı

İkinci oturum olan AYT testi için adaylara 160 soru sorulup 180 dakika süre verilecektir. AYT testindeki soru dağılımı ise: Türk Edebiyatı ve Sosyal Bilimler 1 Testinden 40, Matematik 40, Sosyal Bilimler 2 testinden 40 ve Fen Bilimleri testinden 40 soru şeklinde olacaktır. Lisans tercihi yapabilmeleri için en az 180 puan almaları gerekmektedir. Fakat öğrenci arkadaşlarımızın burada dikkat etmesi gereken en önemli noktalardan biri ne kadar çok yüksek puan alınırsa istediği bölüme yerleşme şansının artacağıdır. Yani sınava hazırlanan adayın yapabildiğinin en iyisini yapıp alabildiği en yüksek puanı alması kendisi açısından oldukça önemlidir.

AÇIKLAMA

  • Üniversitemiz, yaşanan Pandemi sürecinde üniversite adaylarının yüz yüze sınavlara katılımlarının zorlaştığı bir dönemde online deneme sınavlarıyla adayların performanslarını ölçebileceği bir deneme sınavı modülü oluşturdu. Bu amaçla 2021’in Ocak ayından başlayarak sınav tarihine kadar 3 Online TYT ve 2 Online AYT denemesi uygulayacaktır.
  • Bu sınav denemeleri üniversitemizin hazırladığı web platformunda ücretsiz olarak adayların erişimine sunulacak ve adaylar tüm sınavlarımıza istedikleri yerden, istedikleri zamanda erişebileceklerdir.
  • Tüm sınavlarımız ÖSYM standartlarında uzman bir ekip tarafından hazırlandı.
  • Sistem bireysel kullanım tabanlı olmasına rağmen tüm eğitim kurumları öğrencilerini bu sınavlara dahil edebilirler, öğrencilerin performanslarını geniş bir kitle içinde ölçme olanağını yakalayabilirler.

Okan Üniversitesi Online AYT Deneme Sınavı 9 Okan Üniversitesi Online AYT Deneme Sınavı 10 Okan Üniversitesi Online AYT Deneme Sınavı 11 Okan Üniversitesi Online AYT Deneme Sınavı 12

The event is finished.

Gün

01 - 30 Mar 2021
Expired!

Süre

08:00 - 18:00

ETİKETLER

TYT Denemesi,
Üniversite sınavı denemesi,
YKS Denemesi
Category
Okan Üniversitesi

Uygulayıcı

Okan Üniversitesi

Next Event

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir