Uzaktan Eğitim ve LOGEDU Yazılımı

Salgın hastalık sebebiyle okullarda ara verilen yüz yüze eğitimin olumsuz etkilerini en aza indirmek için hali hazırda var olan sistemlerin kullanımı başlamışken bu durum çeşitli sorunları da beraberinde getirdi. Bilgilerin yurt dışı menşeli yazılımlar tarafından kullanılıp kullanılmayacağı, görüntülerin ilerleyen zamanlarda farklı amaçlara hizmet edip etmeyeceği gibi çeşitli soru işaretleri oluşturdu. Bu noktada en büyük arayış kendi içimizde, ülkemizde yapılan yazılımlarda oldu. Bu hassasiyetlerin göz önüne alınmasıyla tıpkı sağlık sektöründe milli kaynaklara dönüldüğü gibi online eğitim noktasında arayışlar hızla başladı ve neticelendirildi. Bu çalışmalardan biri ve en önemlilerinden olan LOGICAL EDUCATION yazılımı Fırat Üniversitesi Teknokenti’nde üretildi.

LOG-EDU, Fırat Üniversite öğrencilerince geliştirilmiş, canlı, görüntülü, sesli ve interaktif eğitime hizmet veren bir uzaktan eğitim yazılımıdır. Zaman ve mekan sınırlaması olmaksızın internete erişim olduğu her yerden yapılan eğitimlerde eğiticiler PDF, word, excel vb. dökümanlarını öğrencilerle paylaşarak bilginin kolay aktarılmasına olanak vermektedir.

Bilgisayar, tablet, cep telefonu ve akıllı tahta gibi her türlü araçla çalışabilen yazılım kurumların ihtiyaçlarına güzel cevap verebilmektedir.

Ülke serverlerinin kullanılması ve milli yazılım olması sayesinde akıllardaki soru işaretlerini gideren yazılım sunduğu imkanlarla da gayet kullanışlı.

Yazılım adresi: Logedu.net/egitim

Görüşleriniz Önemlidir