Hayat Eve Sığar (HES) Uygulaması ile Okullara Giriş Kontrolü

Korona sürecinde kişilerin kendini ve kurumların ziyaretçilerini koruması çok önemli bir konu haline gelmiştir. Bu konuda pek çok yöntem mümkünken bunlardan okullar için en elzem olanlardan biri de şüphesiz binanın içinde kimlerin olduğunu, risk taşıyan birinin binanın içerisinde bulunup bulunmadığının tespiti noktasıdır. Bu noktada karekod sistemi kurumların işini kolaylaştırmakla birlikte diğer öğrencilerin kendini güvende hissedecekleri bir ortam hazırlayacaktır.

Bu sistemde okulun girişine yerleştirilen karekodu binaya giren herkes HES uygulaması vasıtasıyla okutarak giriş yapmakta kodu okutan kişinin kendinde veya ailesinde korona teşhisi konmuş bir kişi varsa anında okul yönetimine uyarı gitmektedir. Ayrıca anlık olarak bina içerisinde kaç kişinin bulunduğu tespit edilebilmektedir.

Kurum İçin Karekodun Alınışı

Hayat Eve Sığar uygulamasına giriş yapınız.


Sol üst köşedeki 3 çizgiye tıklayınız. İlk sırada yer alan “Karekodların” sekmesine tıklayınız.


Açılan sayfadan “Yeni Karekod Oluştur” sekmesine tıklayınız.


Açılan bölümden “Eğitim” butonuna tıklayınız.


Kurum bilgilerini girdikten sonra “Karekod Oluştur.” Butonuna tıklayarak karekodunuzu oluşturunuz. Karekod oluşturulduktan sonra hemen çıktı alabileceğiniz gibi mail adresinize de göndererek ilerleyen zamanlarda tekrar lazım olması durumuna karşı saklayabilirsiniz.


Öğrencilerin Karekodu Okutma İşlemleri.

Yukarıdaki bölümdeki gibi alınan karekodlar okulun öğrenci girişi noktasına dayanıklı bir malzemeye çıktı alınarak yapıştırılır. Okula gelen öğrenciler Hayat Eve Sığar uygulamasına açarak ana ekrandan “Alan Karekod Okut” butonuna tıklayarak karekod okutma bölümüne giriş yaparlar.


Karekod ekranı açıldığında okulun girişine yapıştırılan karekoda tutarak giriş yapabilirler.


Yöneticiler ise anlık olarak kurum içinde kaç kişinin olduğu, koronalı veya yakın çevresinde korona hastası olan kişilerin olup olmadığını anlık olarak izleyebilirler.

Şunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir