Eğlenceli Edebiyat- Wordwall Sitesi ve Yapılabilecekler

Bilgisayar, tablet ve cep telefonu gibi dijital dünyanın nimetleriyle büyüyen Z kuşağı bireylerinin eğitimden beklentileri daha sanal ve eğlenceli ders içeriklerine sahip bir ortamda eğitim almak galiba.

Aslında haksız da sayılmazlar zira yıllarca ellerinden düşmeyen teknolojik aletlerin bir kenara atılarak kalem, silgi vb. materyallere geçilmesi epey can sıkıcı olsa gerek. Bu sorunu ortadan kaldırmanın bir yolu da web 2.0 araçlarını etkin kullanmak. Burada tanıtacağımız site eğimi eğlenceli hale getirmeyi amaçlamaktadır. Bu sayede öğrencinin eğlenmesi, eğlenirken öğrenmesi amaçlanmaktadır.

Buradan tıklayarak ulaşabileceğiniz sitede sadece edebiyat dersi için değil tüm derslerde ve hemen hemen her konuda kullanabileceğiniz oyun modülleri yer almakta. Eşleştirme, anagram, balon patlatma, bulmaca, eşleştirmeyi bulma, gameshow sınavı, cellat, kutuyu açma, sınav, rastgele kartlar, rastgele tekerlek, kelime arama gibi ücretsiz oyunları tekli veya etkileşimli olmak üzere oynayabilirsiniz. 

Oyunları hazırlamak çok basit ve Türkçe dil desteği de yer alan sitede içerik paylaşmak da sorunsuz bir şekilde yapılabilmektedir.

Siteye girdikten sonra üstte yer alan menüden Create Activity butonuna tıklayarak yeni oyun oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Açılan menüden konunuza uygun dilediğiniz bir oyunu seçerek oyunu oluşturmaya başlayabilirsiniz. Sitenin oyunlar için belirlediği varsayılan ayarlar tereli olup size düşen seçenekleri yazmaktır.

Oyunlardan birkaç örnek:
1- Köstebek vurmaca

 2- Yazar Eser Eşleştirme Oyunu

3- Yazar-Eser Çarkı 

Görüşleriniz Önemlidir