YKS Deneme Sınavı Takvimi

YKS Deneme Sınavı Takvimi 1Herhangi bir sınava hazırlanmak başlı başına bir sistem gerektiren süreçtir. Bu zamanın belli kesiminde bilgi edinmek, belli kesimini bilgileri pekiştirmek, belli kesimlerini edinilen bilginin test edilmesi aşamaları oluşturmaktadır. Bilgi edinmek için konu anlatım görsel ve materyalleri, pekiştirmek için test kitapları kullanılırken bilgiyi test etme aşamasında ise konu tarama ve genel deneme sınavları kullanılmaktadır.

Öğrencinin aralıksız ders çalışması o konuyu tamamen anladığı anlamına gelmez. Bilinenden ziyade bilinmeyen, öğrenilemeyen konular daha önemlidir. Eksik kalan kazanımların tespiti noktasında deneme çözmek en kestirme ve verimli yöntemdir. Ancak bu sadece deneme çözerek başarılı olacağımız anlamına gelmez, çalışma temposu içinde denemeler sadece bir basamaktır. Test kitaplarını vesikalık fotoğrafa benzetirsek deneme sınavları için boydan çekilmiş fotoğrafa benzetmek mümkündür.

Sınava uygun hazırlanmış denemeler sınavda karşılaşacağımız konuları ve özelliklerini bize kavratır. Bu sayede öğrenciler konuların önemli noktalarını fark etmeleri sağlanır. Gereksiz ayrıntılarından sıyrılarak konuya hâkimiyeti geliştirir.

YKS Türkiye geneli deneme sınavları tarihlerine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Denemelere girerek başarınızı ölçmeniz yararınıza olacaktır. YKS öğrencileri için başarıda deneme çözmek çok önemli bir kriterdir. Bu çalışmamızda zaman kaybetmeden o hafta hangi yayının denemesinin olduğunu görebilmeniz amaçlanmıştır. Hepinize şimdiden başarılar dileriz.

Türkiye Geneli YKS Deneme Sınavları Tarihleri Sayfasına Gitmek İçin Tıklayınız.

Tarihler güncellenmeye devam etmektedir. Hata olduğunu düşünüyorsanız lütfen yoruma yazın.

0 0 oylar
Article Rating
Abone
Bildir
guest
2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Musa
Musa
2 yıl önce

Niye 4k yayınlarına bastığımızda 3d yayınlarının deneme takvimini gösteriyor.