YKS Edebiyat Kitap Tavsiyesi

| 3 Nisan 2019

Sınavların haziran ayında birleştirilmesiyle birlikte sınav hazırlık aşamaları farklılaştı. Eskiden öğrencilerin ekseriyeti YGS sonrası süreçte edebiyat dersine çalışmaya başlarken artık bu durum ortadan kalktı. Bu sebeple motivasyon açısından “İlk sınavın geçmesini bekliyorum.” gibi bir bahaneye sığınıp edebiyat sınavını geri plana bırakmak hatasında dönmüş olduk.

Sınavın ne kadar zor ve uzun bir çalışma gerektirdiğini daha önceki yazımızda paylaşmıştık.  Tekrar aynı konuya değinmeyip doğrudan eserlerden bahsedeceğim.

Eserleri konu anlatımı, soru bankası, açık uçlu sorular ve özet anlatımlar şeklinde dört bölüm halinde vereceğim.

Soru bankalarını ise başlangıç, orta ve üst düzey olmak üzere gruplandıracağım.

Kitap tanıtımına geçmeden önce YKS Edebiyat sınavına girecek öğrenciler için çok faydalı olacağına inandığım bir paylaşımda bulunmak isterim. YÖK Başkanının açıklamalarından anladığımız kadarıyla müfredatın değişmeyeceği ve konuların aynı olduğu sonucuna ulaşıyoruz. Bu sebeple kendim tarafından hazırlanan ve daha önce paylaştığım 2006-2017 yılları arasındaki tüm edebiyat sorularını konu konu analiz edip başlıkların yanında belirttiğim çalışmamı görmenizi tavsiye ederim. Bu sayede konulara çalışırken önem sırasına koymanızda isabetli kararlar vermenizi sağlayacaktır.

Konu anlatımı ve soru analizleri için tıklayınız. 

Konu Anlatımlı Eser Tavsiyeleri:

Soru Bankaları:

Açık Uçlu Soru:

  • Bilgi Sarmal Yayınları LYS Edebiyat Açık Uçlu Kısa Cevaplı Soru Bankası

Özet Bilgiler: 

  • Edam Yayınları LYS Edebiyat Özet Anlatım
Paylaş


YKS Edebiyat Kitap Tavsiyesi hakkında 3 yorum;

  1. Ersin

    Abi çok teşekkürler sizin gibi analiz yapıp animasyon videolarıyla edebiyat konularını ezberleten sadece animonik var eksik olmayın

Görüşleriniz Önemlidir